קידום אתרים אורגני (SEO)הקמת אתר לעסק שלך, מזל טוב! עכשיו רק נשאר טראפיק, גולשים או לקוחות פוטנציאליים שיגיעו לאתר, יתרשמו מהתוכן, הגלרית תמונות המרשימה, המוצרים, ובסוף – יבצעו רכישה או ישאירו פרטים. אז כאן נכנס הקידום האורגני. כמובן שניתן (ואף רצוי) לעשות גם פרסום ממומן, אבל את זה נשמור לפוסט אחר, אנחנו כאן כדי לדבר על קידום אתרים אורגני.

קידום אורגני (Search Engine Optimization) הינו תהליך שבו משפרים את המיקום של האתר שלך בחיפוש האורגני, שוב – הלא ממומן, במנוע חיפוש, גוגל למשל.

חשוב לחזור על המילה "תהליך", כי בשונה מקמפיין פרסומי, זהו תהליך שלוקח זמן. ישנם אין ספור כלים ופרמטרים אשר ישפיעו על הדירוג של אתר מסויים, למילת מפתח מסויימת. מילת מפתח הינה המילה (או צמד המילים) שהגולש רשם בחיפוש שלו במנוע החיפוש (גוגל), ואתה רוצה שהאתר של העסק שלך יופיע בתוצאות של מילה זו.

אז כיצד מקדמים אתר? קודם כל היררכיה.

אנחנו צוללים עכשיו לעולם אינסופי. אבל אחד המונחים הבסיסיים ביותר בעולם הקידום הוא היררכית הכותרות. כותרת אינה רק גודל הפונט, אלא סימון HTML אשר יכול "לסמן" למנוע החיפוש את חשיבות או רלוונטיות מילים אלה, ועל כן – עמוד זה, למילות המפתח האלו. אז הכותרת של העמוד תהיה לרוב H1, ה-H מסמנת את המילה HEADER בשפת HTML. אז כבר ניתן להסיק כי עמוד זה בו אנו נמצאים יענה על השאלה "מה זה קידום אתרים?". אבל בואו ננסה להקל על מנוע החיפוש, ונעשה לו מעט סדר. מה הדבר הראשון שאני צריך לדעת על קידום אתרים, איפה מידע זה יופיע? בתת כותרת, H2:

קידום אתרים אורגני מתחיל בהיררכיה וכותרות.

לרוב תהיה כותרת H1 אחת בעמוד, אך יכולות להיות מספר כותרות H2, תת כותרות. ייתכן ודילגנו על משהו בסיסי שמגיע לפני הכותרות, לפני האתר עצמו. הדומיין. הדומיין הינו כתובת האתר, ולכתובת זו יש חשיבות. האם מילות המפתח שלך נמצאות בכתובת? כמה זמן הכתובת הזאת קיימת ובבעלותך?

מנועי חיפוש אוהבים ותק. אתר וכתובת דומיין שקיימים זמן רב יקבלו עדיפות במנועי חיפוש.

כמובן שזה רק הקצה של הקצה, בהמשך נדבר על:

  • מבנה קישורים

  • זמני טעינה

  • מטא תגיות ותיאורי מטא (meta tags and meta descriptions)

  • מובייל!

  • קישורים פנימיים וקישורים חיצוניים.

  • בוטים ומפת אתר (robot.txt & xml sitemap)